Najlepsze filmy pomagające nauczyć się języka angielskiego


Nauka języka angielskiego niekoniecznie musi polegać na żmudnym uczeniu się na pamięć słów oraz zwrotów. Jednym słowem, nie musi przyjmować typowo szkolnej formuły. Wręcz przeciwnie – może być ciekawa i interesująca. Jednym ze sprawdzonych sposobów na poprawienie wymowy i rozumienia języka angielskiego jest oglądanie filmów. Niektórzy mogą pomyśleć, że to słaby żart, jednak nic bardziej mylnego. W obecnych czasach, korzystając z popularnych serwisów streamingowych, można dowolnie ustawić język filmu oraz ewentualnie napisy. Na początek przygody z filmami anglojęzycznymi, zachęcamy do pozostawienia napisów polskich przy oryginalnym języku. W przyszłości można pokusić się o oglądanie filmów i serialni w całości po angielsku, bez pomocy w postaci napisów. Pojawia się jednak pytanie, jakie filmy oglądać, żeby jak najlepiej osłuchać się z językiem obcym? Zdecydowanie najlepiej sięgnąć po klasyki. W niniejszym artykule przedstawimy 10 z pewnością znanych Wam filmów, które warto obejrzeć w całości po angielsku, w celu dopracowania umiejętności językowych:

Harry Potter

Zdecydowany klasyk składający się z 8 ciekawych filmów o przygodach tytułowego młodego czarodzieja, który uczy się w Szkole Magii i Czarodziejstwa – Hogwarcie. Z pewnością nie ma osoby, która nie zna tego filmu, jednak zazwyczaj tego typu dzieła ogląda się z – naszym zdaniem – niedopracowanym dubbingiem. Zachęcamy do obejrzenia całego cyklu w oryginalnej wersji językowej.

Notting Hill

Również bardzo znany film, w którym główne role przypadły Hugh Grantowi oraz Julii Roberts. Po wsłuchaniu się we wręcz doskonały akcent głównego bohatera, każdy zapragnie posługiwać się językiem angielskim jak on.

James Bond

Seria 24 filmów jest jedną z najdłuższych w historii kina kontynuacji. Wspaniali aktorzy wcielający się w rolę przystojnego agenta brytyjskiego świetnie operują słowami, używając wielu frazeologizmów. Szybka i dosłownie wybuchowa akcja przypadnie do gustu zdecydowanie każdemu. Szczególnie polecamy części serii z udziałem Daniela Craiga – są naszym zdaniem nieco bardziej mroczne i tajemnicze, co dodaje im specyficznego uroku.

Jak zostać królem

Następnym filmem do nauki angielskiego jest laureat Oskara „Jak zostać królem”. Jest to opowieść o władcy Wielkiej Brytanii Jerzym VI, który piastując eksponowaną funkcję, jednocześnie zmagał się ze wstydliwą słabością – jąkał się. Królowi walczyć z tą dysfunkcją aparatu mowy pomaga logopeda Lionel Logue, którego gra świetny Geoffrey Rush. Film dosłownie stanowi jedną wielką lekcję dykcji, wymowy i przede wszystkim angielskiego akcentu. Jest to absolutne top kinematografii brytyjskiej ostatnich lat, którego żaden z uczących się tego języka przegapić po prostu nie może.

Angielska Robota

Ostatnim dziełem do nauki angielskiego, które chcemy przedstawić, jest „Angielska Robota w reżyserii Rogera Donaldsona. Jest to typowy film akcji, w którym grupa osób przygotowuje spektakularny napad na londyński bank przy Baker Street. Świetna kreacja postaci Terry’ego Leathera, którego odgrywa Jason Statham, dodaje filmowi zadziorności i pikanterii. Generalnie trzeba również dodać, że film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

Obejrzenie wszystkich z polecanych powyżej filmów do nauki języka angielskiego z pewnością zajmie więcej niż jeden długi zimowy wieczór. Pozwoli jednak na należyte osłuchanie się z językiem angielskim, jednocześnie poprawiając akcent i wymowę często trudnych i skomplikowanych słów. Ponadto pozwoli na przyswojenie wiele na co dzień używanych wyrażeń frazeologicznych, co będzie skutkować większą pewnością siebie podczas konwersacji w tym języku. Gorąco zachęcamy do obejrzenia polecanych przez nas filmów!